Stedets sjanger
Om moderne reportasjejournalistikk
| ISBN |
978-82-7147-329-7 |
| Utgivelsesdato |
5. juni 2009 |
| Sider |
276 |
| Utgave |
1 |
| Innbinding |
Limfrest/Lettbind |
| Forfattere |
Steen Steensen |
| Listepris |
kr 398,00 |
| Språk |
Bokmål |
Kjøp denne boka hos Høyskoleforlaget.no
Reportasjen er journalistikkens mest grunnleggende sjanger. Samtidig er den en vanskelig sjanger. Den krever at journalisten bruker seg selv som observatør og kilde, noe som er uvant for mange.
Denne boka gir råd om hvordan journaliststudenter og journalister kan skrive gode reportasjer. Sentrale spørsmål som diskuteres, er: Hva er en god reportasjeidé? Hvordan komponerer man reportasjer? Hvordan bør man bruke observasjon som metode, og hvordan skal man skildre?
Boka diskuterer også reportasjens plass i moderne journalistikk. Hva kjennetegner dagens reportasjejournalistikk? Hvilken plass kan reportasjen ha i nettavisene? Er forlagene i ferd med å ta over for avisene som de viktigste produsentene av gode reportasjer?